image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Konec Sberbank CZ, jak to bude s penězi?

Konec Sberbank CZ, jak to bude s penězi?Vlivem současné nepříznivé situace došlo k velmi zásadnímu odlivu depozit klientů banky. Následně byla banka nucena uzavřít své pobočky a od 28. 2. zastavila také karetní transakce i platební karty svých klientů. Jak to bude s vyplacením peněz na účtech klientů banky?

Česká národní banka oznámila, že Sberbank CZ odejme licenci, zahájila se Sberbank CZ správní řízení a uložila předběžná opatření, která bude Sberbank CZ striktně dodržovat. Banka ponechá své pobočky zavřené a zastaví transakce internetového bankovnictví, přičemž dočasně umožní karetní transakce s denním limitem 1000 Kč na kartu. Z účtů klientů nebudou odcházet ani trvalé příkazy. Klienti, kteří potřebují uhradit své závazky, musí tyto uhradit z jiných zdrojů, případně by měli kontaktovat věřitele a zažádat o odklad splátky.

Vzhledem k uzavření poboček Sberbank CZ a omezení hotovostní a bezhotovostní platby pozastavuje Česká správa sociálního zabezpečení i Úřad práce výplaty důchodů, dávek a podpor v nezaměstnanosti na účty vedené v této bance. Klienti banky se mohou obrátit na příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení nebo kontaktní pracoviště Úřadu práce nebo vyplnit on-line formulář na https://www.mpsv.cz/-/hlaseni-zmen-zmena-zpusobu-vyplaty-davky nebo na ePortálu ČSSZ a změnit si tak způsob výplaty svých peněz.

Klienti, kteří výše uvedené dávky nepobírají, by měli neprodleně kontaktovat své zaměstnavatele, případně jiné plátce jejich příjmu, a sdělit jim jiné číslo účtu, nebo vykomunikovat jinou formu převodu peněz.

Sberbank na svých stránkách https://www.sberbank.cz/cs-cz/novinky informuje o současné situaci.

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně opatření vůči Sberbank CZ naleznete na stránkách ČNB: https://www.cnb.cz/cs/casto-kladene-dotazy/Co-opatreni-CNB-vuci-Sberbank-CZ-znamena/ 

 

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit: op@portimo.cz

Tel.: 566 688 227, 731 487 284, 733 510 693