image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Raná péče ve fotkách

Raná péče ve fotkáchDatum konání:
16.12.2019

V letech 2018 a 2019 probíhal v rané péči jeden z nejkomplexnějších rozvojových projektů v naší organizaci. Vedoucí služby Bc. Michaela Svobodová, DiS., uspěla se svým projektem při výběrovém řízení u Nadačního fondu Avast (Leadership akademie pro ranou péči). Projektové aktivity byly rozličné, na fotografiích se můžete seznámit aspoň s malou ochutnávkou :-)

Představení projektu

Představení projektu ostatním vybraným účastníkům (úvodní soustředění vybraných účastníků, únor 2018)

 

nové propagační materiály

Nové propagační materiály, které nám umožnují informovat o naší službě v rámci celého okresu Žďár nad Sázavou. Velkou pozornost si zaslouží zejména Společný leták rané péče v Kraji Vysočina, který dává ucelený přehled o všech pracovištích rané péče v kraji. I díky tomu zjednodušujeme práci lékařům, kteří mohou doporučit ranou péči rodině již v okamžiku, kdy má dítě potíže s vývojem a rodiče si neví rady.

 

kondiční jízdy  druhe kondicni jízdy

Jak jistě víte, na vysočině bývá zima opravdu bílá. Díky kondičním jízdám jsme získali větší jistotu při jízdách služebním vozidlem. Naši uživatelé služby jsou rozptýleni po celém okresu Žďár nad Sázavou a někdy jsou cesty jenom s obtížemi sjízdné. První fotografie je z ledna, druhá ze začátku dubna 2019.

 

spc kulatý stůl

spc

Pravidelně jsme se začali setkávat se zástupci speciálně pedagogických center, učitelů a asistentů pedagoga. Setkání se nám velmi líbila, získali jsme mnoho užitečných kontaktů a tipů, jak můžeme společně podporovat rodiny, kde vyrůstá dítě s opožděným vývojem.

 

mš při zdravotnických zařízení

Víte, že v kraji Vysočina existuje Mateřská a základní škola při zdravotnických zařízení? Na každém dětském lůžkovém oddělení nemocnic působí milé paní učitelky nebo paní vychovatelky a pomáhají dětem nejenom s učením, ale také i s vyplněním volného času při léčení. Paní učitelky a paní vychovatelky jsou nablízku rodičům v průběhu celé hospitalizace jejich dítěte. I tito odborní pracovníci mohou rodině doporučit službu raná péče. Potkali jsme se s celým kolektivem v rámci jejich výjezdu do nově otevřeného dětského oddělení v Novém Městě na Moravě. Věříme, že osobní kontakty a ukázka aktivit rané péče, byla přínosná.

 

 portugalsko

portugalsko II

portugalsko III

portugalsko iv

portugalsko v

portugalsko vi

portugalsko vi

V říjnu 2019 se uskutečnila odborná studijní stáž v Portugalsku (Porto, Coimbra). Naším cílem bylo poznat portugalský model rané péče, který se značně odlišuje od toho našeho. Setkali jsme se s lidmi, kteří pracují ve státní správě, v intervenčních týmech, v mateřských a základních školách, stejně tak přímo s lidmi z rané péče. Portugalsko je krásná země, ve které to však rodiny nemají jednoduché. Hospodářská krize před deseti lety značně poškodila hospodářství země a znemožnila rozvoj služeb pro rodiny s dětmi. Co se nám však líbilo? Jednoznačně to, že se ministerstvo práce/sociálních věcí, ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo školství dokázalo dohodnout na financování rané péče. Místní týmy rané péče tak mají jistotu, že budou mít určené finanční prostředky na provoz. Pro více informací neváhejte kontaktovat Míšu Svobodovou, ráda se podělí o své zážitky s portugalskou ranou péči.

 

mateřská škola

mateřské školy

Mateřské školy využívají našich znalostí a dovedností získaných díky projektu. I to přispívá k dobrému jménu rané péče na Vysočině.

závěrečné hodnocení

V prosinci 2019 nastal čas podívat se na celý projekt a představit ho podrobněji ostatním účastníkům Leadership akademie včetně zástupců Nadačního fondu Avast.

A toto byla jenom "malá ochutnávka" z aktivit v rámci projektu.

Děkuji za přečtení článku. Míša Svobodová