Drobečková navigace

Úvod > Centrum prevence CéPéčko > Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola

Rodičovská kontrola - Zabezpečení rodiny

V rámci našich přednášek pro veřejnost jsme zejména rodiče dětí, se kterými pracujeme ve školách, seznámili s nebezpečími internetu. Naše děti chráníme v každodenním životě a jistě je důležité to dělat i ve virtuálním světě, ve kterém tráví často i významnou část svého volného času.

Moderní technologie ale naštěstí nejsou pouze hrozbou. Rodičům umožňují rizika spojená s užíváním internetu do značné míry eliminovat. Na nejčastěji užívaných operačních systémech Windows od společnosti Microsoft existuje takzvaná Rodičovská kontrola, u Windows 8 nazývaná Zabezpečení rodiny. Můžete tak přednastavit čas kdy mohou děti počítač užívat, zakázat jim hrát některé hry či například navštěvovat webové stránky, které považujete za nevhodné. Nastavení pravidel bude jen na Vás.

Chcete-li této možnosti využít, stačí splnit několik předpokladů:

  • Uživatelské znalosti - pokud horkotěžko odešlete email či neumíte pracovat s některým z internetových vyhledávačů, asi se raději obraťte na někoho, komu to problém nedělá.
  • Samostatné uživatelské účty - pro zřízení rodičovské kontroly je nezbytné, aby děti měli jiný uživatelský účet než vy (správce počítače).
  • Ochota obětovat svůj čas - nastavení rodičovské kontroly chvíli trvá, ale nebojte, rozhodně tím nestrávíte závratně mnoho času.

Pokud zmíněné předpoklady splňujete, není nic jednoduššího, než kliknout na tyto odkazy, kde Vás přímo Microsoft krok za krokem navede, jak váš počítač nastavit.

Odkazy dle operačních systémů:

Jak nastavit svůj účet na Facebooku?

Milí rodiče myslíte si, že je vaše dítě na Facebooku v bezpečí? Pomocí různých webových stránek získáte pár praktických rad, jak správně zabezpečit účet na Facebooku. Určitě dbeta na to, aby dítě nemělo žádný účet veřejný, je třeba nastavoavt soukromí. Každá aplikace a sociální s9ť je primárně nastavena jako veřejná!

Ke stažení