image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Den sociálního pracovníka Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Den sociálního pracovníka Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmiJAK VYPADÁ PRÁCE NA SASce

Na naší sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi pracují momentálně dvě sociální pracovnice. Smyslem existence této služby je podpora rodin s dětmi v jejich hlavních funkcích – primárně je to výživa a zdraví dětí, výchova a vzdělávání dětí a sekundárně potom pracovní, finanční a bytová situace rodiny.

Náš běžný pracovní den začíná v osm hodin ráno v kanceláři v Novém Městě na Moravě nebo v Bystřici nad Pernštejnem, kde si řekneme, jak bude vypadat náš pracovní program. Dopoledne většinou trávíme v kanceláři potřebnou administrativou a přípravou na konzultace, odpoledne potom vyrazíme do terénu. Náš den končí pozdě odpoledne na parkovišti, kde vyplníme knihu jízd a vyrazíme domů.

f.jpg

Naše práce se dělí na dvě formy – ambulantní a terénní.

Většina konzultací probíhá v terénu – přímo v rodinách našich uživatelů, v jejich přirozeném prostředí, v okrese Žďár nad Sázavou. Konzultace jsou velmi různorodé, zaměřené na osobní cíl konkrétního uživatele. Na konzultacích řešíme výchovu dětí, bytovou problematiku, finanční potíže, pomáháme se školní přípravou a nastavením pravidel fungování rodiny, pomáháme s psychomotorickým rozvojem dětí, podporujeme rodiče v jejich výchovných kompetencích, atd. Konzultace trvá většinou 90 – 120 minut, do rodin jezdíme jednou týdně.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

V kanceláři probíhají první schůzky s novými uživateli, kde se vzájemně poznáváme a společně hledáme nejdůležitější cíle naší spolupráce. Dále zde často probíhá školní příprava dětí, lépe se soustředí, nerozptylují je sourozenci, rodiče, ani hračky a elektronika.

5.jpg

6 – upraveno.png

7.jpg

Pro naše uživatele pořádáme každý rok několik jednorázových akcí, které jsou velmi oblíbené. V rámci těchto akcí navštěvujeme různá zajímavá místa, jezdíme za zábavou, poznáním i dobrodružstvím.

8.jpg

9.jpg

10.jpg

výlet.jpg

Pořádáme také například dílničky pro děti i dospělé a zábavně-vzdělávací akce.

11.jpg

12.jpg

15.jpg

Dvakrát ročně (duben a listopad) se účastníme celostátní Potravinové sbírky, kde ve spolupráci s Billa Nové Město na Moravě a Potravinovou bankou vybíráme potraviny od dárců, které v průběhu roku skrze naši službu rozvážíme rodinám, jež nemají dostatek financí na zajištění základních životních potřeb.

18.jpg

19.jpg

Pravidelně se zapojujeme do projektu Krabice od bot, v rámci kterého každoročně rozvezeme vánoční dárky do potřebných rodin a uděláme radost několika desítkám dětí.

20.jpg

Pravidelně spolupracujeme s mnoha organizacemi, školami a úřady, kam opakovaně docházíme, vzděláváme se, účastníme se supervizí a také vyrážíme na odborné stáže, kde vzájemně sdílíme naše zkušenosti.

Zpracovala: Mgr. Petra Holotíková, DiS.