Osobní asistence aktuálně

1. dubna 2022
Zdravíme z "Pentagonu"
Vážení uživatelé, zájemci a příznivci služby Osobní asistence!
Další aktuality
Drobečková navigace

Úvod > Osobní asistence

    OPZ_KV_barevne.jpg

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Osobní asistence aktuálně 

1. dubna 2022
Zdravíme z "Pentagonu"
Vážení uživatelé, zájemci a příznivci služby Osobní asistence!
Spolu do života
Osobní asistence a dobrovolnictví

Osobní asistence

„Představte si, ještě včera jste všechno zvládali sami. Na své ruce, nohy, smysly i paměť jste se mohli naprosto spolehnout. Postupem času Vám však síly ubývaly, až jste si jednou museli přiznat, že sami už to zkrátka nezvládnete. Přesto, že okolo sebe máte milující rodinu, která je ochotna Vám se vším pomoci, uvědomujete si, že i ona má své povinnosti, své potřeby, že jí nechcete přitěžovat, a že si i nadále  o svém životě chcete rozhodovat pokud možno sami. A tak k Vám jednoho dne začne pravidelně docházet osobní asistentka. Pomůže Vám ráno vstát z postele, pomůže s osobní hygienou, s přípravou jídla, dohlédne, abyste si včas vzali ty správné léky, doprovodí Vás k lékaři či na procházku. Stane se Vám pomocnou rukou, ale hlavně partnerem, protože Vám naslouchá, respektuje Vás, Vaše potřeby, přání i i rozhodnutí. A Vy najednou víte, že i přes své zdravotní obtíže můžete zůstat tam, kde je Vám nejlépe – doma, v kruhu svých blízkých…“

                                                                              Mgr. Ivana Laštovičková, vedoucí služby Osobní asistence

 

Osobní asistence je služba pro děti, dospělé i seniory, kteří z důvodu chronické nemoci, zdravotního postižení či obtíží doprovázející stárnutí potřebují pomoc jiné osoby.

V roce 2019 byla služba poskytnuta celkem 21 uživatelům z celého okresu Žďár nad Sázavou v  celkovém rozsahu 12  465 hodin přímé péče.

V roce 2019 službu oslovilo celkem 29 zájemců o službu, z čehož bylo z kapacitních důvodů vyhověno 12 žádostem o zavedení služby.