image
image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co děláme > Osobní asistence

Osobní asistence

 

Osobní asistence aktuálně

Letní brigáda na Osobní asistenci
Přidejte se do týmu Osobní asistence a pomáhejte s námi seniorům a dětem s postižením po dobu letních prázdnin v okolí Nového Města na Moravě.
Konference Portimo 2022 - Osobní asistence
Konference Portimo - Osobní asistence

 „Okamžikem narození začínáme stárnout. Zní to možná trochu děsivě, ale je to tak. Od narození procházíme několika vývojovými etapami od dětství přes dospělost až po stáří. Koloběh života nelze zastavit. Stáří a stárnutí je běžná součást lidského života. A je pouze na nás, jak se k této životní etapě postavíme.

Se stářím a stárnutím je spojeno mnoho změn ať už psychických nebo fyzických, kdy nám začínají ubývat síly, často nezvládáme to, co bychom chtěli. To, co jsme dříve měli hotové za několik minut, nám teď může trvat i několik hodin. Objevují se různé nemoci a omezení, která nejsme bez pomoci druhého člověka schopni zvládat sami. Mění se také naše psychika a nálady.  Naše nároky na život už nejsou tak vysoké, jako dříve.

Co se ale nemění jsou naše přání. Přání zůstat, i přes všechny změny, ve svém přirozeném prostředí, a to DOMA. Přání zůstat se svojí rodinou, svými blízkými, s lidmi, které máme rádi, a to DOMA. Přání dělat běžné věci, na které jsme zvyklí, a to DOMA. V neposlední řadě, je to přání žít a zemřít, a to DOMA.“

Aby mohla být tato přání naplněna, je třeba najít cestu, která nám to umožní…někoho, kdo nám s tím může alespoň trochu pomoci.

Osobní asistence je terénní služba, která umožňuje svým uživatelů zůstat v jejich přirozeném domácím prostředí a žít životem, na který jsou zvyklí. Osobní asistence je určena lidem od tří let věku, kteří potřebují pomoc druhých v běžných činnostech z důvodu zdravotního postižení, chronického onemocnění, nebo vyššího věku. Osobní asistence je služba, která přijde za Vámi.