image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jak jsme se vzdělávaly..

Jak jsme se vzdělávaly..Nedílnou součástí pracovníka Občanské poradny je neustálé vzdělávání a zlepšování svých dovedností. Minulý týden se téměř celý nesl v duchu osvojování nových znalostí, kdy jsme během 4 dnů navštívily Prahu i Brno a zpět jsme přijely se spoustou nových informací.

Přesně před týdnem jsme se zúčastnily školení, které pořádala Asociace občanských poraden. Strávily jsme tři dny v Praze, kde jsme se od odborníků z praxe dozvěděly mnoho zajímavých a podnětných informací. První den na téma Exekuce v roce 2022 po velkých novelách, druhý den téma Dědictví a dědické řízení a odpoledne Státní sociální podpora a Pomoc v hmotné nouzi. Třetí den pak téma Řešení úpadku oddlužením.

437CAF9A-F056-47E3-9CB5-971CBF914504.jpeglogo aop[1].png

 Ve čtvrtek 9.6. se tým naší poradny zúčastnil ještě jednoho školení, které mělo název Úvod do dluhové problematiky a konalo se v Brně. V rámci školení jsme si připomněly, jak správně sestavit plán hospodaření domácnosti, základní informace o průběhu exekucí či jak probíhá soudní řízení v případě podání odporu proti platebnímu rozkazu. Kurz vedla insolvenční správkyně, která svůj výklad doplňovala příklady z praxe a také vedla diskuzi s účastníky kurzu, což bylo velmi obohacující.