image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > V červnu sportujeme

V červnu sportujemeInformace pro uživatele služby raná péče:

Zdravím Vás,

v rámci našeho projektu Celoročních sportovních aktivit podpořených Krajem Vysočina vás chci pozvat i letos na lekce hipoterapie a plavání pod vedením našich ověřených lektorů.  logo pro hipoterapii a plavání.jpg

  1. 10. 6. 2022 (pátek) Hipoterapie v Černé u Měřína, dle přihlášení na konkrétní čas mezi 15:00 – 17:00
  2. 15. 6. 2022 (středa) 16:30 – 17:30 Plavání v Městských lázní v Novém Městě na Moravě
  3. 30. 6. 2022 (čtvrtek) Hipoterapie v Černé u Měřína, dle přihlášení na konkrétní čas mezi 15:00 – 17:00

 Jak se přihlásit?

Kontaktujte telefonicky Míšu Svobodovou (739 035 430) a přihlaste se na konkrétní termín a čas.

 Co s sebou na hipoterapii?

Hipoterapie v ČernéMáme připravené dva koně – Archie a Gambler. Svézt se mohou všechny děti z rodiny.

Děti budou potřebovat cyklistickou helmu (pokud ji snesou na hlavě). Koně jsou mlsouni ???? Jablka, mrkev, kostkový cukr nebo tvrde pečivo je pro ně lahůdka. Pro děti, které budou jezdit vleže, doporučujeme vzít si s sebou pod hlavičku látkovou plenu na vypodložení a slabou deku z domova.

Pro děti bude připravená malá svačina (pití + ovoce/keksík).

Jedná se otevřené prostředí – často tam fouká a stínu moc není – šátek na hlavu/opalovací krém se hodí.

 Kde je hipoterapie?

Sdružení Ambra má zázemí v obci Černá, která je kousek od dálnice D1/Měřín. V obci je u hlavní silnice neobvyklý kostel ve tvaru „lodě“ (představuje Noemovu archu), u něj je autobusová zastávka. U autobusové zastávky přejedete přes mostek a pojedete přímo mezi domky po úzké cestě až mimo vesnici. Za posledními domy je práh (není moc dobře vidět, opatrně přes něj). Až vyjedete kopec, uvidíme ohradu a domeček se zázemím. Auto můžete zaparkovat hned u silnice. Jedna z nás tam bude a v případě potřeby vás budeme navigovat. Tento pátek volejte Míši 739 035 430 v případě potřeby.

Prosím, naplánujte si cestu tak, ať jste na místě cca 5 minut před domluveným časem.

Mapa zde - https://mapy.cz/s/hejukezete

 Co s sebou na plavání?

Aktivita z plaváníPlavky s nohavičkami nebo plavecké plínky pro děti je potřebují. Kruhy/vesty nejsou potřeba, lektorka děti vybaví vhodnými pomůckami pro pobyt ve vodě.

Rodiče plavou s dětmi, nezapomeňte tedy věci i pro sebe. Pokud jeden z dospělých bude chtít být mimo bazén (např. s miminkem v autosedačce), je to možné, ale musíte si vzít oblečení na převlečení do bazénové haly.

Malou svačinku po plavání.

 

 Kde je plavání?

Máme rezervovaný relaxační bazén s částečně slanou vodou (šetrnější k pokožce) o teplotě 31,9°C.

Ostatní bazény má k dispozici veřejnost (z naší zkušenosti jsme tam ale víceméně sami v celé bazénové hale).

Mapa zde - https://goo.gl/maps/6DEVGf8xrwLYzxGf7

Parkoviště je přímo pod budovou.

 

Hipoterapie – co to je?

Hipoterapie je léčebné působení koně na jemnou a hrubou motoriku dítěte. Pro dítě je to většinou příjemná Hipoterapie není jenom jízda na koni, ale i kontakt s koněm. aktivita, kdy si nenápadným způsobem posiluje své svaly. Koně vede asistentka z řad Sdružení Ambra, vedle dítěte jde po jedné straně fyzioterapeutka paní Išová, po druhé straně dítě může doprovázet rodiče a dodávat podporu dítěti. Ze začátku jezdí dítě chvilku (rychle se unaví), pokud si dítě zvykne a je na koni rádo, postupně se délka jízdy prodlužuje.

Sdružení Ambra má v hipoterapii velkou praxi – fungují už více jak 15 let. Koně mají certifikaci a jsou zvyklí na různé zacházení od dětí.

Od rané péče se jedná o ochutnávku, čeká nás přes léto 6 setkání, kdy si můžete vyzkoušet, zda je pro vaše dítě jízda na koni vhodná. V případě, že budete chtít hipoterapii častěji, je potřeba se domluvit individuálně s paní Išovou – to už je mimo náš projekt a je zde nutná vaše finanční spoluúčast.

V den hipoterapie, prosíme, sledujte svůj mobilní telefon – kdyby se změnilo počasí, budeme vám okamžitě volat. Pokud nevoláme, je vše v pořádku a hipoterapie proběhne.

 Plavání – jak to probíhá?

Herní aktivity při plaváníUvedený čas je čas, kdy začíná lekce v bazénu. Prosím, přijeďte dříve cca o 10-15 minut, ať se vklidu převléknete. S dětmi vám rádi vypomůžeme jak v šatně, tak i v při pobytu v bazénu. Tereza Červinková je lektor plavecké školy Zdemar. Spolupracujeme s ní už několik let, protože Tereza má úžasný přístup k dětem a dokáže jim pomoci překonat obavy z vody. Před vstupem do vody jsou připraveny pásky na plavání a kruhy/rukávky pro děti. Tereza vám při první návštěvě pomůže zvolit vhodné pomůcky pro děti do vody. Pro děti bude vždy připraveno pásmo her ve vodě, a tak si ani nevšimnou, jak cvičí ve vodě.

 Bezpečnost u koní:

Prosím, dohlížejte na své děti v průběhu celého pobytu v areálu. Ze začátku doporučujeme, ať jeden z rodičů jde vedle dítěte při jízdě na koni a dodává mu slovně podporu a uznání. V případě více dětí se s vámi dohodneme, jak se prostřídají a kde se mohou pohybovat.

Je zejména důležité, aby dítě nechodilo za zadkem koně! Ke koni přicházejte dle pokynu paní Išové (většinou se nastupuje na koně z rampy).

Krmení koní je možné po domluvě s paní Išovou nebo asistentem u koně.

 Bezpečnost na plavání:

Rodiče plavou s dětmi. V šatně/sprchách/při pobytu v bazénu vám rádi s dětmi pomůžeme.

Do bazénu mohou děti od 1 roku věku, mladší děti mohou být v autosedačce v bazénové hale (jsou tam lavičky, kde si může dospělý sednout) společně s další dospělou osobou.

 

Hezký den, moc se na vás těšíme.

Míša Svobodová