image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jak pomáhá sociálně aktivizační služba

Jak pomáhá sociálně aktivizační služba



Posláním Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi je bezplatné poskytování podpory a pomoci rodinám, které se dostaly do složité situace a nedaří se jim ji vyřešit vlastními silami.

Pojem složitá situace je široký, stejně tak široký je ale záběr naší sociálně aktivizační služby. Pomáháme řešit problémy s bydlením, problémy vycházející ze ztráty zaměstnání nebo dluhové potíže, pomáháme samoživitelům zvládnout svoji tíživou situaci, řešíme také výchovné a školní problémy nebo se snažíme poskytovat psychickou podporu rodičům i dětem, když se nemají komu svěřit se svým údělem.

V rámci služby je klientům poskytováno základní a odborné sociální poradenství. Velká pozornost je věnována výchovným, vzdělávacím a aktivizačním činnostem jak s dětmi, tak jejich rodiči. Valná většina rodin žádá zejména o pomoc s hospodařením a nakládáním s financemi. Pomoc je poskytována také při vedení domácnosti a nácviku rodičovské role, kdy především maminky často potřebují vést k získání základních kompetencí pro zajištění péče o dítě a plnění s ní souvisejících povinností. Naše pracovnice pomáhají při vyřizování běžných záležitostí, jako je např. pomoc a doprovod při vyřizování dokladů, sociálních dávek, nového bydlení nebo zaměstnání. Také se podílejí na obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomáhají při aktivitách podporujících sociální začleňování osob. Uživatel ve spolupráci s pracovníky sociálně aktivizační služby naplňuje cíle a potřeby, dohodnuté v individuálním plánu, prostřednictvím individuálních či skupinových aktivit. Důležitou součástí naší práce je poskytování materiální a potravinové pomoci rodinám, které se nacházejí v hmotné nouzi. Pro naše uživatele také pořádáme různé akce a výlety, které rodinám přinášejí nejenom možnost navštívit nová místa dozvědět se něco nového, ale pro děti také důležité kontakty s vrstevníky a pro rodiče možnost vzájemného sdílení podobných problémů.

Služba je poskytována převážně terénní formou, tedy v domácím, přirozeném prostředí uživatele, ale poskytujeme pomoc a podporu také ambulantně v našich kancelářích, které se nacházejí v budovách poliklinik v Novém Městě na Moravě a v Bystřici nad Pernštejnem.

Koho oslovit v případě zájmu o službu?

Vedoucí služby: Mgr. Petra Holotíková, tel.: 739 957 800

e-mail: petra.holotikova@portimo.cz

 

          processed-c92070f9-e99b-4f19-84ac-6c903714c006_UKXirda2.jpeg        processed-cefec92a-f8a3-46ce-9dca-30551af0c7fa_bQUyst75.jpeg