image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Hipoterapie pro ranou péči

Hipoterapie pro ranou péčiJako už několik let po sobě i letos nabízíme zdarma možnost vyzkoušet si s dětmi hipoterapii - léčebnou jízdu na koni. Pravidelně se scházíme v Černé u Měřína mezi třetí a pátou hodinou odpoledne vybrané čtvrtky. Dětem se bude hodit cyklistická helma a šátek na krk (často tam fouká). U koně jsou vždy minimálně dva dospělí - jeden fyzioterapeut jistí dítě a hlídá správnou pozici sedu nebo lehu (podle toho, co dítě zvládá) a vodič vede koně na krátké uzdě. Koně jsou vytrénovaní a jsou zvyklí vydržet mnohé, např. nečekané zatahání za hřívu. Jízda na koni trvá podle možností dítěte, někteří ze začátku jezdí pouze kolečko, pak si dají pauzu a jdou to znova zkusit, zkušené děti už jedou i dvacet minut v kuse.

Jak do Černé? https://en.mapy.cz/s/3rST4

V Černé je velmi zvláštní kostelík, co vypadá jak loď/archa, u něj je autobusová zastávka. Zde zabočte přes mostek a jeďte mezi domky až nahoru na kopec, kde je naše venkovní jízdárna. Nebojte se, že jedete špatně - jsme vidět až za horizontem Vždy máte telefon na pracovníka, který vás navede. Tentokrát bude Míša na koních.

Celá hipoterapie je díky projektu pro vás zdarma, v letošním roce se nám  podařilo získat i nějaké finance na občerstvení pro děti - pití, sušenka... Koním můžete vzít kostkový cukr, jablka, mrkev nebo velmi usušené na beton trvrdé pečivo. Určitě bude Archie ("Árčí") s Gamblerem nadšený

Na koních budeme jezdit v červnu, červenci a srpnu.