image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Inovativní metoda Tým okolo dítěte se představí veřejnosti na online konferenci

Inovativní metoda Tým okolo dítěte se představí veřejnosti na online konferenciDatum konání:
28.5.2024

AKTUALIZACE: Zde najdete odkaz na přihlášení se k online konferenci, která se koná 28. 5. 2024 v 9:00 hod.

Někdy se rodiče ocitnou v situacích, kdy pro své dítě potřebují podporu většího počtu odborníků najednou. S dítětem jsou v pravidelném kontaktu odborníci ze zdravotnictví (např. pediatr, neurolog, fyzioterapeut, logoped), školství (např. MŠ, ZŠ, školské poradenské zařízení) nebo sociálních služeb (např. raná péče, osobní asistence, denní stacionář). Každý z nich navrhuje různé postupy a doporučení, která nemusí být vzájemně v souladu a na fungování celé rodiny kladou velké nároky. Ale i taková situace může mít řešení.

Portimo, o.p.s. nabízí inovativní metodu Tým okolo dítěte, která umožňuje setkávání rodičů s odborníky, kteří jsou s dítětem v pravidelném kontaktu. Na setkání organizovaném koordinátorem si všichni vymění aktuální informace, sladí přístupy a společně se poradí, jak pracovat dál dle potřeb a možností rodiny.

Pokud si tedy jako rodiče nejste jisti, jak správně postupovat v podpoře a rozvoji svého dítěte nebo řešíte složitou životní situaci a máte obavy, které byste rádi s odborníky společně prodiskutovali, obraťte se na Tým okolo dítěte na tel. 608 227 296 nebo emailu tym-dite@portimo.cz. Tuto jedinečnou službu může bezplatně využít rodina, která žije na území Novoměstska a Bystřicka.

Pokud vás služba zaujala a rádi byste se dozvěděli více, můžete se 28. května zúčastnit on-line konference, v jejímž průběhu tuto metodu představíme. Pozvánku s podrobným programem najdete pod tímto článkem. Odkaz na přihlášení bude včas zveřejněn zde na našich webových stránkách. Těšíme se na všechny účastníky!