Drobečková navigace

Úvod > Sociální rehabilitace > Zajímá mě sociální rehabilitace

Zajímá mě sociální rehabilitace

Sociální rehabilitace umožňuje hledat cesty k posílení soběstačnosti uživatele a k jeho smysluplnému životu. Chceme také pomáhat společnosti, ve které žijeme, a to šetrným přístupem k přírodě a využíváním obnovitelných zdrojů. To se odráží zejména v činnosti naší dílny. Zároveň chceme být užiteční tam, kde je to třeba, a proto spolupracujeme s různými cvičnými pracovišti.

 

ZE STARÉHO NOVÉ

Máte doma věci, které je vám líto vyhodit a které by mohly najít další uplatnění?

Přineste je k nám!

Využijeme vašich starých věcí k něčemu novému, k něčemu, co má smysl a co bude dělat radost i ostatním. Pokud máte zájem přispět k provozu naší sociální služby Sociální rehabilitace, pošlete nepotřebné věci tam, kde jsou třeba. Věci přebereme, roztřídíme, vyspravíme, přetavíme a nabídneme k dalšímu použití. Naši uživatelé se tak budou učit základním činnostem v domácnosti - praní, žehlení, šití a přidají i kousek svého tvoření.

Využijeme funkční:

  • šicí stroj, pletací stroj, žehličku, žehlící prkno, vybavení kuchyňského koutu, mixer, vysavač, sušák na prádlo, hrnce, vrtačku a další (dle domluvy)

Dále zpracujeme různé materiály, pouze v čistém stavu (neznečištěné hmyzem či jinými škůdci):

  • látky, nitě, bavlnky, jehly, špendlíky, hřebíčky, vlnu, použité oblečení, rifle, sklenice, lahve, rámečky, víčka, svíčky, novinový papír, peří a další (dle domluvy)

Věci můžete nosit osobně do naší dílny nebo si pro ně dojedeme, předchozí domluva je nutná.

 

VZÁJEMNÁ POMOC

Uvítali byste nějakou výpomoc ve Vaší organizaci a zároveň podpořili dobrou věc?

Staňte se naším cvičným pracovištěm!

Při nácviku dovedností uživatelů se neomezujeme pouze na vlastní dílnu, ale spolupracujeme s různými subjekty v regionu, tzv. cvičnými pracovišti. Uživatelé se zde učí sociálním a pracovním návykům a zároveň mohou dělat něco, co někomu jinému opravdu pomůže.

Uvítáme možnosti, kde uživatelé budou moci procvičovat např. tyto činnosti:

  • úklid, doplňování zboží v obchodě, jednoduché montáže výrobků, balení zboží, práce na zahradě,…

Na cvičná pracoviště docházejí uživatelé v doprovodu sociálního pracovníka, který se stará o bezpečné a spolehlivé splnění úkolů.

Zavolejte nám nebo napište, pokud Vás tato forma spolupráce zaujala.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

levybuttton_pomoc.jpg