image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Jak vypadá den sociálního pracovníka sociální rehabilitace

Jak vypadá den sociálního pracovníka sociální rehabilitaceDen sociálního pracovníka v Sociální rehabilitaci 

Sociální pracovníci v sociální rehabilitaci podporují lidi se zdravotním omezením ve zvládání záležitostí běžných ve společenském životě. Pomáhají jim objevovat a uplatňovat jejich vlastní možnosti. 

Pracovní týden v naší službě probíhá od úterý do čtvrtka. První klienti přicházejí ráno v 8 hodin na naše pracoviště.  Nejdříve se pozdravíme a každý klient má možnost nám sdělit své aktuální pocity nebo potřeby. Pracovnice si klienty rozdělí a pracují s nimi na plnění jejich individuálních plánů. Každý klient se chce u nás něčemu novému naučit a získat nové dovednosti. 

 SR1.jpg

Pracovnice učí klienty činnostem spojeným s vedením domácnosti, péčí o sebe a druhé, orientovat se v informacích, venku, v dopravě, v obchodě. 

 SR2.jpg

 SR3.jpg

 SR4.png

 SR5.png

SR6.jpg

Pracovnice s klienty posilují pracovní dovednosti a návyky také na cvičných pracovištích, kde má klient možnost být součástí pracovního procesu a vyzkoušet si různé druhy práce.  

 SR7.jpgSR8.jpg

SR9.jpg

Kde všude nás můžete potkat? V Novém Městě na Moravě v pekárně u Slonků, v K-Clubu, v Minizoo u Šaclů, v hračkářství u paní Rajské, na akcích pořádaných Novoměstskými kulturními zařízeními a dále na Ekocentru Rojko na Koníkově a v Bezobalíku ve Ždáře nad Sázavou. 

 SR11.png

 SR12.jpg

Aktivně se účastníme různých kulturních a společenských akcí. 

 SR13.jpg

Jsme rády, že se k nám přijdou podívat studenti, které zajímá naše práce.  

Vzděláváme se společně v tématech, které nás zajímají.  

Komunikujeme s odborníky, abychom si dokázaly poradit v náročných situacích. 

 SR14.jpg

 SR16.png

Před ukončením konzultace pracovnice společně s klientem zapíše, na čem se pracovalo, čeho se dosáhlo a jak se společná práce dařila. Mohou se sepsat také úkoly, které nás budou čekat příště.  

 SR17.jpg

Po odchodu klientů pracovnice provede písemný záznam z proběhlé konzultace, vyřizuje telefonáty, emaily a veškerou administrativu. Součástí práce je i příprava pomůcek a manuálů pro naše klienty, které jim nácvik usnadní.  

 SR18.jpg

 Věříme, že naše práce má smysl, je prospěšná a klientům pomáhá lépe zvládat jejich životní situaci.