image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Postavme centrum pro děti, rodiny a Vysočinu

Postavme centrum pro děti, rodiny a VysočinuPomozte nám postavit centrum pro rodiny s dětmi, které žijí s mentálním, tělesným či smyslovým postižením, s poruchou autistického spektra a pro rodiny s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci.  

Darujte teď a vytvořme společně místo, kde mohou rodiny, pokud je ohrožen vývoj jejich dítěte, získat včasnou a odbornou pomoc. 

V některých rodinách se narodí dítě předčasně nebo se vyvíjí jinak než ostatní vrstevníci. Kapacita rané péče je však v České republice nedostatečná a postačuje na podporu pouze 14 % dětí s postižením do 7 let, které by měly nárok ji využívat. Portimo pomáhá rodičům zvýšenou péči o dítě zvládnout. Odborníci služby budou kromě poradenství v centru vyjíždět také přímo do domácností a dlouhodobě podporovat rodiny ve všem potřebném. 

Své místo bude mít v centru i pomoc pro zdravotně znevýhodněné mladistvé a dospělé, kteří hledají své uplatnění ve společnosti, komunitě či na trhu práce. Posilujeme jistotu našich uživatelů při běžných aktivitách každodenního života. 

Bude zde i ambulance pro rodiny s dětmi, které procházejí nepříznivou sociální situaci, jež ohrožuje zdravý vývoj dětí, a nedokáží či nemohou ji řešit vlastními silami. Pomáháme posilovat kompetence rodičů při výchově dětí a řešit návazné obtíže rodiny jako například problémy s bydlením,  narušené vztahy v rodině nebo finanční problémy po rozvodu. 

Z centra budou vyrážet naše terénní sociální pracovnice do rodin a cvičných pracovišť na území celého bývalého okresu Žďár nad Sázavou. 

Váš dar pomůže zajistit dostupnost a kvalitu sociálních služeb na Vysočině.

Jsou události, které převrátí rodinám život naruby. Jsou lidé, kteří pomáhají dávat věci do pořádku. A to můžete být právě Vy.

Děkujeme za Vaši podporu!